Grupa Komputronik

Komputronik S.A.

Przedmiot działalności

Komputronik SA od 1996 roku dostarcza do polskich domów, przedsiębiorstw i instytucji publicznych najnowszy sprzęt komputerowy, oprogramowanie, akcesoria elektroniczne, produkty AGD i RTV, jak również świadczy szereg specjalistycznych usług. Sprzedaż detaliczna prowadzona jest za pośrednictwem internetowego sklepu Komputronik.pl oraz ogólnopolskiej sieci ponad 200 salonów własnych, franczyzowych i partnerskich. Przedsiębiorstwa i instytucje publiczne obsługiwane są przez specjalistów z działu Komputronik Biznes, który posiada lokalne biura w kilku największych polskich miastach. Komputronik SA obsługuje również, w charakterze dystrybutora, partnerskie firmy komputerowe z całej Polski.
Strategia działania
Spółka w każdym miesiącu zwiększa swoją ofertę o ponad 1 tysiąc nowości produktowych. Klienci Komputronik SA mogą wybierać spośród blisko 70 000 produktów kilkuset różnych marek. Kolejnym priorytetem Spółki jest doradztwo przy wyborze optymalnych rozwiązań. Z tego względu salony Komputronik w ostatnich latach zmieniły się ze zwykłych punktów sprzedaży w lokalne centra obsługi informatycznej dla odbiorców indywidualnych oraz firm. Komputronik SA to również integrator zaawansowanych systemów IT dla przedsiębiorstw, których wdrażaniem zajmują się specjaliści z działu Komputronik Biznes.
Spółka publiczna
W lipcu 2007 roku Spółka przeprowadziła udany debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Dzięki pozyskanemu kapitałowi Zarząd Komputronik SA zrealizował przyjętą strategię rozwoju i umocnił swoją pozycję czołowego dostawcy sprzętu IT i elektroniki użytkowej w Polsce. W skład Grupy Kapitałowej Komputronik, do której należy również Benchmark Sp. z o.o., Idea Nord sp. z o.o., Movity sp. z o.o., a także czeska spółka K24 s.r.o.
Pozycja rynkowa
Firma posiada silną, stabilną pozycję na polskim rynku IT i jest klasyfikowana w gronie 20 największych firm na polskim rynku teleinformatycznym. Dzięki przemyślanej strategii rozwoju przychody spółki rosną z każdym kolejnym rokiem. W 2011 roku finansowym przychody Grupy Komputronik po raz pierwszy w jej historii przekroczyły 1 mld zł.
Jakość
Potwierdzeniem wysokiej jakości produktów Spółki oraz świadczonych przez Spółkę usług, jak również troski o środowisko naturalne są m.in. posiadane certyfikaty jakości: ISO 9001:2008 oraz 14001:2004.
Nagrody i wyróżnienia
Działania Zarządu Komputronik SA są corocznie doceniane przez analityków i niezależnych obserwatorów polskiego rynku komputerowego. Spółka Komputronik SA otrzymała w 2010 roku tytuł Firmy Najbardziej Przyjaznej Klientowi. W tym samym roku, jak również w roku 2011, internetowy sklep Komputronik.pl uzyskał tytuł najlepszego e-sklepu w Polsce, zaś marka Komputronik została uznana za najcenniejszy polski znak towarowy na rynku komputerowym w rankingu dziennika „Rzeczpospolita”. Wojciech Buczkowski, Prezes Zarządu, został między innymi uhonorowany tytułem "Postać Rynku IT" i nominowany do tytułu „Wielkopolski przedsiębiorca XX-lecia 1990-2009″.
W 2013 roku sklep internetowy www.komputronik.pl, został zwycięzcą VI edycji Polskiego Programu Jakość Obsługi w kategorii „Sklepy komputerowe”. Został uhonorowany prestiżową nagrodą: Gwiazda Jakości Obsługi 2013 uzyskując najwyższy spośród konkurencji Wskaźnik Satysfakcji Konsumenta, czyli CSI (Customer Satisfaction Index), który wyniósł 87,6%.
Władze spółki:
Wojciech Buczkowski - Prezes Zarządu
Krzysztof Nowak - Członek Zarządu - Dyrektor finansowy

www.komputronik.pl
Copyright © 1998-2017 by Komputronik S.A. Wszelkie prawa zastrzeżone.