Raport bieżący nr 47/2008

2008/07/08

Zarząd Komputronik S.A. informuje, że w dniu dzisiejszym otrzymał wiadomość o rejestracji przez Sąd w Ostrawie w Republice Czeskiej w dniu 01 lipca b.r. spółki zależnej – K24 International s.r.o.
Powstanie wspomnianej spółki jest konsekwencją dynamicznego rozwoju działalności Grupy Kapitałowej Komputronik w Polsce oraz planami ekspansji zagranicznej.

Aktualnie Grupa Komputronik dysponuje największą siecią handlową swojej branży w kraju, liczącą ponad 300 salonów działających pod markami „Komputronik” i „Karen Notebook”.
Ponadto, Grupa Komputronik posiada najlepszy, według klientów oraz pism branżowych, sklep internetowy ze sprzętem komputerowym oraz elektroniką użytkową w Polsce – www.komputronik.pl. W bieżącej ofercie tego sklepu dostępnych jest ponad 17.000 pozycji magazynowych, co stanowi największy wybór asortymentowy w branży. Sklep internetowy daje nieograniczone możliwości budowania oferty handlowej tradycyjnej sieci sprzedaży Grupy Komputronik.

K24 International s.r.o. będzie operatorem sklepu internetowego na terenie Czech i Słowacji. W ofercie znajdzie się m.in. oprogramowanie i sprzęt komputerowy najlepszych światowych marek, a także komputery Komputronik i notebooki California Access produkowane w ramach Grupy Kapitałowej. W planach jest także budowa tradycyjnej sieci salonów ze sprzętem i oprogramowaniem komputerowym oraz technologiami mobilnymi.

Komputronik S.A. jest jedynym udziałowcem K24 International s.r.o. (spolecnost s rucenim omezenym, odpowiednik spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Polsce) z siedzibą w Ostrawie. Kapitał zakładowy ww. spółki, który w dniu dzisiejszym został objęty przez Komputronik S.A. – wynosi 200.000 czeskich koron, co stanowi na dzień przekazania niniejszego raportu bieżącego kwotę 28.020,00 zł. Wartość nominalna udziału wynosi 200.000 czeskich koron. Całość udziałów została opłacona w gotówce ze środków własnych Komputronik S.A. Wspomniane aktywa stanowią długoterminową lokatę kapitałową Komputronik S.A.

Kryterium uznania aktywów za aktywa znaczące stanowi § 2 ust. 5 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych.